10 lis

Pismo do Wojewody w sprawie Szpitala

Starachowice 05.11.2020 r.

 

 

Wojewoda Świętokrzyski

Zbigniew Koniusz

 

Stowarzyszenie Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych „Nasze Miasto” w Starachowicach zwraca się z wnioskiem do Pana Wojewody o podjecie skutecznych działań na rzecz zapewnienia opieki szpitalnej i medycznej  mieszkańcom powiatu starachowickiego i                 skarżyskiego.  Obecnie szpital w Starachowicach oraz w Skarżysku Kamiennej został przemianowany jako jednoimienny dla pacjentów z covid 19, a  szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim jest na skraju możliwości świadczenia pomocy medycznej.  Tym samym mieszkańcy obu powiatów zostali pozbawienia pomocy w nagłych przypadkach.  Jak pokazują statystyki coraz więcej ludzi umiera nie z powodu pandemii, ale braku skutecznej pomocy medycznej.  Premier Mateusz Morawiecki na licznych konferencjach prasowych informował, że rząd będzie zwracał się o pomoc oraz będzie wykorzystywał niepubliczne/prywatne/ placówki medyczne. I takie rozwiązanie  proponuje  nasze Stowarzyszenie

Wnioskujemy, aby Pan Wojewoda w porozumieniu z Narodowym Funduszem Zdrowia podjął działania na rzecz wykorzystania budynku po byłych Polsko Amerykańskich Klinikach Serca w Starachowicach. Budynek ten dysponuje ok. 50 miejscami łóżkowymi, dwoma salami operacyjnymi, łóżkami intensywnej opieki medycznej. Budynek posiada osobne wejście i jest oddzielony od szpitala dla pacjentów covid19. Takie rozwiązanie umożliwia ratowanie życia ludzkiego w nagłych przypadkach bez potrzeby wożenia pacjentów i szukania miejsca po całym województwie. Po udzielaniu niezbędnej pomocy medycznej ratującej życie pacjenci mogli by być przenoszenie do innych szpitali celem dalszego leczenia. Jest wielką nieroztropnością podejście to tej sprawy obojętnie nie wykorzystując potencjału lokalowego i sprzętowego  po byłych klinikach. W jakich sposób to zrobić zostawiamy po stronie Pana Wojewody czy budynek wydzierżawić od właścicieli  czy porozumieć się w właścicielem na rzecz otworzenia szpitala, gdzie można ratować życie w nagłych wypadkach

Mając na uwadze zdrowie i życie mieszkańców prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku.

Zarząd Stowarzyszenia

Podpisał. Zarządu w składzie:   Dariusz Grunt  Adam Buchelt,

Adam Wyrębkiewicz, Piotr Maciąg,  Tadeusz Zieliński

Wszystkie prawa zastrzeżone. Nasze Miasto Starachowice 2014. Kontakt: info@naszemiasto.starachowice.pl
<