20 maj

75. rocznica śmierci żołnierzy Armii Krajowej: Bolesława Papiego ps. „Czerw” i Michała Nowaka ps. „Pierwiosnek”

Zarząd Stowarzyszenia z wielkim zadowoleniem przyjął informacje,że w tym roku odbędą się uroczystości związane ze śmiercią Bolesława Papiego i Michała Nowaka. Nasze Stowarzyszenie w tej sprawie w dniu 4 września 2018 roku złożyło wniosek do Starosty Powiatowego I Prezydenta Miasta. Z tą inicjatywą wyszliśmy po burzliwej dyskusji w sprawie nadania ronda przy ul Iglastej imieniem „Górników Starachowickich”. Wówczas za nazwaniem tego ronda im B. Papiego optowali radni PIS. Nasz przedstawiciel zadał pytanie kiedy ostatni raz ktokolwiek składał pod pomnikiem wieńce upamiętniającym śmierć ww . Nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Miło nam że mamy swój wkład aby uroczyście upamiętnić pamieć poległych. Mimo braku zaproszenia pojawi się delegacja Stowarzyszenia.papi2 papi1 papi

Wszystkie prawa zastrzeżone. Nasze Miasto Starachowice 2014. Kontakt: info@naszemiasto.starachowice.pl
<